RADEK HENSLEY SVATEBNÍ FOTOGRAF & KAMERAMAN

Svatební fotograf Hradec Králové

Hradec Králové leží na soutoku Labe s Orlicí. Žije zde přibližně 93 tisíc obyvatel. Ve středověku šlo o věnné město českých královen a této době vděčí za gotickou katedrálu sv. Ducha na svém Velkém náměstí, která dnes vedle Bílé věže a Staré radnice patří mezi městské dominanty. V katastru města se rovněž nacházejí rozlehlé Hradecké lesy, známá přírodní památka Na Plachtě i několik rybníků a vodních ploch, např. rybníky Biřička, Cikán, Datlík. Město je proslulé i moderní výstavbou, a dokonce mu bylo přisouzeno označení Salon republiky. Počátky této intenzivní práce významných architektů patří Janu Kotěrovi, autorovi secesní budovy muzea. Ve městě je několik hotelů, zejména stojí za připomenutí Amber Hotel Černigov naproti hlavnímu nádraží v centru dopravního terminálu, hotel EA Tereziánský dvůr v blízkosti historického centra města, hotel Alessandria na Slezském Předměstí, dále pak Boromeum residence v historické části starého města, nebo o několik metrů vedle hotel U královny Elišky nebo Nové Adalbertinum. Samo město kromě jedinečného panoramatu na starém městě, kde se setkává několik stavebních slohů, sem turisty láká i díky botanické zahradě léčivých rostlin, obřímu akváriu či zábavou v aquacentru.

 

MÍSTA K FOCENÍ STVOŘENÁ...

 

Svatebčany asi nejvyužívanějším místem jsou Jiráskovy sady, které svou krásou a romantikou nabízejí takřka ideální místo k nafocení svatebních fotografií. Jde o kouzelně nádhernou oázu doslova uprostřed velkého města, kde jako by se zastavil čas. Sady jsou také dějištěm kulturních akcí jako jsou promenádní koncerty anebo Slavnosti královny Elišky. Je zde dodnes zachováno alpinum a růžová zahrada. Od roku 1934 zdobí sady bronzové sousoší znázorňující soutok Labe a Orlice od sochaře Josefa Škody. Každopádně pro vytvoření nezapomenutelných svatebních záběrů jsou Jiráskovy sady jako stvořené.

Dalším zajímavým místem ke svatebnímu fotografování je okolí Bílé věže. Svůj působivý název získala díky zářivé barvě hořického pískovce, ze kterého je postavena. Ve svých útrobách ukrývá třetí největší zvon České republiky Augustin, původní hodinový stroj Josefa Božka a díky obsáhlé rekonstrukci i unikátní skleněný model věže s moderní audiovizuální technologií, která přináší svým návštěvníkům zábavu i poučení. Mimo to z Bílé věže můžete také přivítat svítání anebo si udělat romantickou noční prohlídku.

V Hradci Králové se bezpochyby najde ještě mnoho dalších zajímavých míst na svatební vzpomínkové obrázky, určitě nelze opomenout například Muzeum východních Čech, Galerii moderního umění, kapli sv. Klimenta, katedrální kostel sv. Ducha, kašnu sv. Jana Nepomuckého, kostel Nanebevzetí Panny Marie či Mariánský sloup a další a další....

Velmi zajímavým místem pro oči a hlavně uši, zejména v noci, jsou "Hrající schody". Vydávají relaxační tóny, připomínající zvuky jako když foukáte na hrdlo láhve nebo flétnu a vše je ještě více umocněno různobarevnými světly, které dokonale dotvářejí kouzlo celého magického prostoru. Mezi schody jsou také lavičky, kde můžete posedět a vše si dokonale prožít a vychutnat. Hrající schody naleznete naproti zimnímu stadiónu v nově opravené části bývalého starého pivovaru.

 

SVATEBNÍ AREÁL

 

A na závěr tu jako oříšek na dortu máme přímo Svatební areál. Nachází se ve Lhotě pod Libčany, asi 10 km západně od Hradce Králové, a poskytuje prostor pro svatbu dle vašich představ v prostředí venkovského statku. V roce 2009 zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce, během níž byly zachovány stavby v původním stylu vesnického statku. Z Hradce Králové na místo dojedete za 15 minut, za 20 minut z Pardubic a z Prahy zhruba za hodinu. Od roku 2014 se zde velmi úspěšně pronajímají prostory k pořádání svateb. Nejprve šlo pouze o večerní svatební oslavy, následně i hostiny a s rozšířením prostor zde momentálně můžete záživně prožít celý svůj svatební den včetně obřadu. V roce 2017 byla úspěšně zrekonstruována stodola a nabízí se možnost pro svatební obřad jak venku, tak uvnitř přímo v rustikální svatební stodole.

 

Jelikož si plně uvědomuji důležitost svatebního dne ve vašem životě, jsem připraven na zcela profesionální přístup vůči svým zákazníkům, kdy jsou profi fotografie dle vašich přání a představ samozřejmostí. Jinak ke své práci ani přistupovat neumím. Vždy mi záleželo a záleží na blahu a spokojenosti mých klientů. Na všem se lze dopředu přesně domluvit, včetně místa konání a celého průběhu svatebního veselí, ale i na ceně. Oboustranné potěšení z co nejlepšího výsledku je vždy na místě.

Profesionální svatební fotograf Radek Hensley.